Kopanie BTC w przeglądarce, czyli bitcoin dla początkujących

Bitcoin ostatnio wciąż bije rekordy wartości, a ostatnia informacja o tym, że w BTC zainwestował sam Elon Musk wywindowała wartość królowej kryptowalut na zupełnie nowe poziomy. W tym tekście postaram się Wam wyjaśnić podstawowe sprawy z nim związane, tzn. jak działa to osławione kopanie, od czego zależy jego cena czy wreszcie jak go zdobyć bez dużych nakładów finansowych na domowym sprzęcie. Zatem zaczynamy.

Czym jest bitcoin

BTC jest niczym innym jak cyfrowym odpowiednikiem klasycznych pieniędzy jakie znamy. Podobnie jak fizycznie istniejące banknoty czy monety nasze bitcoiny (czy też inne kryptowaluty) przechowujemy w portfelach – naturalnie wirtualnych. Zanim przystąpicie do zdobywania bitcoinów musicie taki portfel sobie stworzyć. Najprościej będzie Wam założyć taki portfel na blockchain.com – strona posiada przyjazny polskojęzyczny internfejs. Po rejestracji dostaniecie dwa ciągi alfanumeryczne, ten z myślnikami to adres Waszego portfela, natomiast ten bez myślników to „zakładka” w portfelu przeznaczona na BTC. Na ten adres będziecie transferować zdobyte bitcoiny. Zatem zabieramy się za kopanie!

Bitcoiny za darmo, czyli kraniki

W internecie znajdziecie wiele stron zwanych z angielskiego jako btc faucets. Są to kraniki z bitcoinami, dlaczego kraniki? Ponieważ co jakiś czas – najczęściej co godzinę – z takiego kraniku skapnie Wam parę kropel btc zwanych satoshi – satoshi jest jedną dziesięciomilionową częścią bitcoina. Chcę przedstawić Wam dwa najbardziej znane kraniki z BTC:

Freebitco.in – co godzinę w drodze losowania możecie wygrać do maksymalnie 0,05 btc – co po dzisiejszym kursie odpowiada kwocie ponad 700 złotych. Szanse na tą wygraną wynosi 1/10000 – czyli nie jest ekstremalnie niska. Ja miałem sporo szczęścia i udało mi się wylosować zwycięski numer po 772 próbach. Wraz z każdym losowaniem otrzymujemy także punkty nagród (reward points) oraz kupony na loterię (lottery tickets). Punkty nagród można wymieniać na nagrody rzeczowe jak np. smartphony czy na czasowe zwiększenie puli darmowych satoshi jakie mogą nam skapnąć. Freebitco.in także umożliwi Wam zarabianie na polecaniu, otrzymacie aż 50% wylosowanej puli darmowych satoshi od każdej osoby, który zarejestruje się z Waszego polecenia. Warto zwrócić także uwagę na ofertę lokaty, kiedy na Waszym koncie zgromadzicie więcej niż 30 tys. satoshi zaczynają one dla Was zarabiać w skali 4,08% rocznie. Jest to najpopularniejszy kranik na świecie, z którego korzysta codziennie ponad 40 mln użytkowników na całym świecie, sam wielokrotnie wypłacałem pieniądze za pomocą tego narzędzia, więc jest ono całkowicie sprawdzone.

Kopanie bitcoina w przeglądarce

kopanie bitcoina w przeglądarceZastanawialiście się pewnie jak się wydobywa tego osławionego bitcoina? Robi się to za pomocą mocy obliczeniowej swojego sprzętu, która jest współdzielona w sieci. Najbardziej wydajne są oczywiście zewnętrzne koparki. Możecie jednak próbować kopać podczas codziennego korzystania z internetu na własnym sprzęcie. Będziecie do tego potrzebowali przeglądarki Cryptotab Browser. Oprogramowanie to jest niczym innym jak zmodyfikowanym google Chrome, powiększonym o moduł kopania BTC w tle, podczas, gdy Wy normalnie korzystacie z internetu. Co ważne można łatwo przenieść do niej wszystkie swoje rozszerzenia czy zakładki jakie mieliście w Chrome. W świecie kryptowalut znajdziecie dużo oprogramowania, które zwyczajnie Was oszuka. Cryptotab Browser została jednak przetestowana przez miliony użytkowników.
Co ważne aplikacja jest dostępna w oficjalnym sklepie apple, co najlepiej świadczy o tym, że jest bezpieczna i w pełni wypłacalna. Sam też sprawdziłem ją w praktyce, wypłacone środki trafiły bardzo szybko do portfela. Co istotne możecie polecać przeglądarkę swoim znajomym, a oni kolejnym. Część zarobków wygenerowanych przez nich (aż do 10. poziomu) trafi na Wasze konto.

Czy zarobię na tym porządne pieniądze?

Nie ma się co oszukiwać, opisane powyżej metody nie umożliwią Ci podróży na miesiąc do Japonii. Przy odrobinie szczęścia zarobisz na bilet wizzairem na Maltę. Warto jednak choćby wypróbować opisane powyżej metody, aby zrozumieć jak działa najpopularniejsza z kryptowalut.
Wszyscy pewnie pamiętacie, że BTC w szczycie swojej ceny kosztował nawet 17 tys. usd, dzisiaj jest to 5 razy mniej. Warto tutaj zwrócić uwagę czym jest halving. Zanim jednak odpowiem na to pytanie, chcę powiedzieć ile BTC trafia do sieci. Na początku do sieci trafiało 50 BTC co 10 minut, w 2012 liczba ta zostało podzielona na 2 i spadła do 25 co 10 minut, kolejne dzielenie obniżyło tą wartość do 12,5 btc w2016. To dzielenie co 4 lata nazywa się właśnie halving. Śledząc wykresy historyczne widzimy, że kurs BTC zaczyna rosnąć dokładnie rok przed halvingiem. Najbliższy z nich odbędzie się w maju 2020. Aktualnie kurs jest niski jeśli spojrzymy na historyczne maksima. Może jest to właściwy czas na inwestycje?

 

 

Działy: Inne,